Pijani wyszli na spacer z dzieckiem

2,3 promila alkoholu miała w organizmie 30 letnie kobieta. Jej 26 letni partner, ojciec 2 miesięcznego dziecka, miał z kolei 3,2 promila. Nietrzeźwi rodzice zataczając się i chwiejąc na nogach szli środkiem ulicy Krężnickiej w Lublinie pchając przed sobą wózek z dzieckiem. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Dziecko oddane zostało pod opiekę rodziny. Za narażenie maluszka na niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20: 00 w Lublinie. Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że środkiem ulicy Krężnickiej idzie kobieta i młody mężczyzna. Wszystko wskazywało na to, że oboje byli nietrzeźwi. Zataczali się, mieli trudności z utrzymaniem się na nogach, a dodatkowo szli z małym dzieckiem w wózku. Zaraz po zgłoszeniu dyżurny wysłał na miejsce patrol. Mundurowi bez trudno odnaleźli nietrzeźwą parę i ich 2 miesięczne dziecko.

Nieodpowiedzialną matką okazała się 30 letnia mieszkanka Lublina. Kobieta miała w organizmie 2,3 promila alkoholu. 26-letni ojciec maluszka również był pijany. W jego przypadku badanie wykazało 3,2 promila alkoholu. Dzieckiem zaopiekowała się rodzina, a rodzice trafili do policyjnego aresztu.

Reklamy

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu grozić  im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z VII Komisariatu, którzy  prowadzą postępowanie poszukują świadków wczorajszego zdarzenia.   Informacj przekazywać  można osobiście bądź telefonicznie.

 

źródło: KWP Lublin