Pijany 19-latek wjechał w pieszych idących chodnikiem. Jedna osoba nie żyje, druga w stanie ciężkim

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który miał miejsce dzisiaj w nocy na ul. Dąbrowskiego w Biłgoraju. Kierujący pojazdem marki Audi, 19-latek potrącił dwie osoby idące chodnikiem.

Reklamy

 

Dzisiaj w nocy około godz. 1:00 na ul. Dąbrowskiego w Biłgoraju doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latek z gminy Biłgoraj, kierując samochodem osobowym marki Audi, na łuku jezdni nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego starcił panowanie nad pojazdem i wjechał w dwie osoby idące chodnikiem. Następnie auto zatrzymało się na straganie miejskiego targowiska.

W wyniku zdarzenia 36-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitali. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 45-latek zmarł. W samochodzie wraz z kierowcą podróżowała trójka młodych pasażerów, nic poważnego im się nie stało.

Jak ustalili policjanci, kierujący Audi miał prawo jazdy od dwóch miesięcy i kierował w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie alkomatem wykazało, w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będą z nim przeprowadzone dalsze czynności procesowe. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o koncentrację, ostrożność, wyobraźnię oraz o trzeźwość podczas jazdy.

 

źródło i fot KPP Biłgoraj / K.K./A.P.