20 lipca 2024

Pijany jechał „krajówką” z 20-tonowym ładunkiem (ZDJĘCIA, WIDEO)

Dzięki prawidłowej reakcji innego kierowcy, zatrzymany został 31-letni obywatel Rosji, który pijany jechał ciężarówką z 20-tonowym ładunkiem, omal nie doprowadzając do groźnego wypadku.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 18, na drodze krajowej nr 19. 32-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica, jadąc autem z rodziną, zauważył niebezpiecznie poruszający się samochód ciężarowy marki Mercedes Actros z naczepą. Nadjeżdżający z przeciwka kierowca tira, zjechał w pewnym momencie na przeciwległy pas ruchu, zmuszając go do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia czołowego.

Podejrzewając, że kierowca ciężarówki może być pijany, 32-latek szybko zawrócił i pojechał za nim. W międzyczasie, zawiadomił o zdarzeniu radzyńskich policjantów.

Reklamy

Kiedy w miejscowości Grabowiec kierowca tira zjechał do autobusowej zatoki, 32-latek wszedł do kabiny tira i zabrał kluczyki, uniemożliwić dalszą jazdę.

Po przybyciu na miejsce, policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego ciężarówką 31-letniego obywatela Rosji. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo w kabinie tira mundurowi znaleźli butelki po alkoholu.

Reklamy

Rosjanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo zostało zatrzymane 31-latkowi prawo jazdy. Grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

­


­

(info, wideo, fot: Policja Lubelska / Nagranie świadka zdarzenia / youtube.com)


Zobacz też:

Przepłynęli wpław Bug. Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani na gorącym uczynku (ZDJĘCIA)

Przepłynęli wpław Bug. Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani na gorącym uczynku (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie