Pijany kierował busem pełnym pasażerów

Kierował busem pełnym pasażerów mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mowa o 44-letnim mieszkańcu powiatu biłgorajskiego, który dziś rano realizował kurs na trasie Józefów – Lublin. Rejsowego mercedesa, policjanci zatrzymali do kontroli w miejscowości Jacnia, w ramach poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek”.

Reklamy

 

Dziś, kilka minut przed godziną 7.00 w miejscowości Jacnia, policjanci z Krasnobrodu w ramach akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymali do kontroli kierowcę busa, realizującego kurs na trasie Józefów – Lublin. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca – 44-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, jest pod działaniem alkoholu. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil alkoholu.

W tym stanie przewoził 21 pasażerów. Mundurowi zatrzymali 44-latkowi dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Właściciel firmy, w której zatrudniony był mężczyzna, skierował na miejsce trzeźwego kierowcę, który zabrał pasażerów w dalszą podróż.

Nieodpowiedzialny kierowca po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

 

 

źródło i fot. KMP Zamość