Pijany kierowca wjechał w trzy kobiety

Trzy piesze trafiły do szpitala wskutek wypadku drogowego, który wydarzył się dziś rano w Osinach, w powiecie opolskim.

Reklamy

 

Dyżurny opolskiej jednostki Policji został powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Osiny, w gminie Chodel około godz. 6:40.

Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy kierujący pojazdem marki Opel, 38-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, przejeżdżając przez Osiny, nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w trzy idące prawidłowo lewą stroną jezdni kobiety. W wyniku zdarzenia piesze z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.  

Przybyli na miejsce policjanci w trakcie badania trzeźwości 38-latka ustalili, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w przeszłości był karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Prowadzone w sprawie czynności będą miały na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku grozi kara do 5 lat więzienia. 38-latek musi liczyć się również z możliwością orzeczenia wobec niego 15–-etniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz dotkliwych konsekwencji finansowych.

 

źródło i fot. KPP Opole Lubelskie