Pijany ojciec wiózł 3-letnie dziecko

Kompletnym brakiem odpowiedzialności i jakiejkolwiek wyobraźni wykazał się w mieniony weekend 36-letni kierowca nissana. Mężczyzna zatrzymany został podczas kontroli drogowej w gminie Biłgoraj. Jak się okazało, miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. 36-latek przewoził na przednim siedzeniu 3 letnie dziecko.

Reklamy

 

Do kontroli drogowej nissana doszło w gminie Biłgoraj w minioną sobotę. Uwagę policjantów drogówki zwrócił brak zapiętych pasów bezpieczeństwa kierowcy oraz dziecka znajdującego się na przednim siedzeniu.

Mundurowi zatrzymali pojazd i wylegitymowali prowadzącego samochód. Okazał się nim 36-latek z gm. Biłgoraj, który na przednim siedzeniu wiózł 3-letnie dziecko. Dziewczynka podróżowała bez wymaganego fotelika i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Prócz tego rażącego uchybienia, badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 1,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, a dziecko bezpiecznie przekazali pod opiekę wezwanej na miejsce matce.

Sprawą zajmie się teraz Sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu może nawet 2 lata więzienia.źródło i fot. KPP Biłgoraj