2 grudnia 2023

Pijany recydywista drogowy, potrącił policjantów

Zaczęło się od podejrzenia jazdy pod wpływem alkoholu. Skończyło na policyjnym pościgu i zatrzymaniu niebezpiecznego kierowcy bmw, który potrącił dwóch policjantów. 25-latek miał blisko 1 promil alkoholu i aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Reklamy

 

Kierowcę, którego styl i sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu w miejscowości Majdan Mętkowski zauważyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Kierujący bmw jechał całą szerokością jezdni. Policjanci chcieli go zatrzymać. Nie zareagował jednak na sygnały wydawane przez mundurowych i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach kierowca bmw wjechał do lasu. Tam potrącił dwóch policjantów, którzy chcieli go zatrzymać. Po tym uciekał dalej. Swój rajd zakończył kilka chwil później na prywatnej posesji. Jak się okazało 25-letni kierowca bmw był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1 promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mieszkaniec gm. Jabłonna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W przeszłości wielokrotnie karany był za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty w warunkach recydywy. Mundurowi wnioskować będą o najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Reklamy

25-letnimu mieszkańcowi gm. Jabłonna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego oraz czynną napaść na policjantów.  

 

 

źródło: KWP Lublin