Pijany śmiertelnie potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie mężczyzny na drodze i ucieczkę z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.00 w miejscowości Brzeźnica Bychawska. Na jezdni zostały ujawnione zwłoki 60-letniego mężczyzny. W pobliżu zabezpieczono odłamki zderzaka. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali podejrzanego.

Reklamy

 

Policjanci otrzymali informację o zwłokach mężczyzny leżące na jezdni w miejscowości Brzeźnica Bychawska. Obrażenia ciała wskazywały, że mężczyzna mógł zostać potrącony przez samochód. Dodatkowo w pobliżu miejsca zdarzenia policjanci ujawnili odłamki zderzaka samochodu.

Śmiertelnie potraconym mężczyzną okazał się 60-letni mieszkaniec gm. Niedźwiada. Funkcjonariusze ustalili podejrzanego. Jest nim 34-latek, który w chwili zatrzymania miał 2.5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli także uszkodzony samochód marki Renault Megane.

Za spowodowanie wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy oraz ucieczkę z miejsca grozi kara do 12-lata pozbawienia wolności. Ten samej karze podlega sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który znajduje się w stanie nietrzeźwości. 

 

 

źródło i fot. KWP Lublin