Pijany wiózł ciągnikiem dwójkę dzieci, by kupić im cukierki

W sobotę w ramach prowadzonej akcji „Znicz 2015” policjanci włodawskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 39-latek z gm. Hanna, oprócz tego że jechał swoim ciągnikiem „na podwójnym gazie”, przewoził dwójkę dzieci w wieku 8 i 10 lat. Jak tłumaczył, wsiadł za kółko by kupić swoim pociechom cukierki, jednak swoim zachowaniem naraził je na niebezpieczeństwo.

Reklamy


W sobotę ok. godz. 15:00 policjanci włodawskiej drogówki w ramach prowadzonej akcji „Znicz 2015” wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze podczas patrolowania m. Hanna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczem marki Ursus.

Uwagę policjantów zwrócił tym, że przewoził pojazdem dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat. Jednak to nie koniec przewinień 39-letniego mieszkańca gm. Hanna. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna ma w swoim organiźmie niemal promil alkoholu.

Na dodatek 39-latek nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że „jechał kupić dzieciom cukierki”. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia i przestępstwo drogowe.

Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowy, również kierujący ciągnikiem rolniczym, jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dysponowania sprzętem spełniającym określone wymagania techniczne.

Ponadto przewożenie osób pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych i niedostosowanych oprócz tego, że jest niezgodne z prawem jest bardzo niebezpieczne. Zatem apelujemy, aby dorośli nie narażali swoich pociech przy korzystaniu ze sprzętów rolniczych.

 

 

źródło i fot. KPP Włodawa