Piknik w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej zorganizowano Piknik Rodzinny. Piknik odbył się w związku z Międzynarodowym Dniem Rodziny obchodzonym na całym świecie 15 maja.

Reklamy

Tak wysoki poziom imprezy był możliwy dzięki funduszom unijnym pozyskanym z programu 1/14/EFPI/2012.

Organizatorzy starali się wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego z podopiecznych. Uczestnikom zapewniony był cały szereg rozrywek. Odważniejsi, którym nie straszna jest wysokość, mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, która stała się główną atrakcją pikniku i cieszyła się powodzeniem nie tylko wśród dzieci, ale i wśród dorosłych.

Najmłodszym podopiecznym SOC czas urozmaicali clown i najprawdziwsza wróżka.  W przerwach pomiędzy tańcami i zabawami ruchowymi, dzieci mogły przenieść się w świat bajek i baśni pełen piratów, księżniczek, motyli, a to za sprawą makijażu twarzy i akcesoriów, utworzonych z umodelowanych balonów.

Nie tylko dzieci się świetnie bawiły. Ich opiekunowie również rzucili się w wir zabawy, a nawet zaprezentowali próbki swych tańców narodowych. Uczestnicy pikniku  mieli do swej dyspozycji cały czas gorące dania prosto z grilla, chłodne napoje i coś słodkiego.

Impreza plenerowa przebiegała w miłej, radosnej atmosferze, dookoła rozbrzmiewały śmiechy dzieci, słychać było rozmowy dorosłych. Było to czas, kiedy każdy mógł się pobawić i odprężyć.


źródło i fot. NOSG