Pirat drogowy z rekordowym mandatem 3200 zł

23-letni kierowca w Sitańcu wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Ponadto, nie miał uprawnień do kierowania. W myśl nowych przepisów został ukarany mandatem w wysokości 3200 zł.

Reklamy

W Sitańcu, w gminie Zamość, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę forda, który zaczął wyprzedzać na linii ciągłej podwójnej i kontynuował ten niebezpieczny manewr na oznakowanym przejściu dla pieszych, a w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Za te wykroczenia drogowe 23-latek z Zamościa zapłaci kary w łącznej wysokości 3 200 złotych.

Reklamy

Taryfikator za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przewiduje grzywnę w wysokości 1500 złotych, wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej to kolejne 200 złotych, przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 kilometry na godzinę zagrożone jest natomiast mandatem w wysokości 1500 złotych.

23-latek odpowie również za przestępstwo, którego się dopuścił siadając za kierownicę forda, mimo sądowej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 2.

­

(info: KMP Zamość, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Pijany 19-latek zakończył jazdę na drzewie. Dwie osoby zostały ranne

Pijany 19-latek zakończył jazdę na drzewie. Dwie osoby zostały ranne


LubieHrubie na Instagramie