Po czołowym zderzeniu samochód stanął w płomieniach. Ranna matka uratowała dzieci

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło dziś na drodze powiatowej w miejscowości Olszanka, w powiecie lubelskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Alfą Romeo na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z Oplem Vectra.

Reklamy

 

Do wypadku doszło dziś przed godziną 8 rano w miejscowości Olszanka w gminie Krzczonów.

Kierujący Alfą Romeo 21-latek, jadący drogą powiatową, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doprowadził do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym Oplem Vectra.

Reklamy

Pojazdem tym kierowała kobieta. Razem z nią podróżowała 17-letnia kuzynka oraz dzieci w wieku 9 miesięcy oraz 9 i 10 lat.  Po zderzeniu Opel zapalił się. Najbardziej ucierpiała kierująca oraz pasażerka Opla, która śmigłowcem została przetransportowana do jednego z lubelskich szpitali.

Kierująca Oplem, pomimo obrażeń, sama wydobyła dzieci z płonącego samochodu, jednak nie była już w stanie odejść od pojazdu. Na miejscu pojawił sie policjant z lubeskiego komisariatu, który w dniu wolnym, przejeżdżał tą drogą. Zatrzymał się i pomógł kobiecie oraz dzieciom oddalić się od płonącego pojazdu.

Policjantowi pomogła też jedna z mieszkanek, która zauważyła wypadek.

Samochodem marki Alfa Romeo podróżowało 3 mężczyzn. Wszyscy uczestnnicy wypadku trafili do szpitala. To wstępne okoliczności tego wypadku.


źródło i fot. KWP Lublin