Po raz kolejny lubelska KAS przekazała alkohol na walkę z epidemią

9 i 14 kwietnia lubelska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała jednostkom medycznym ponad 880 litrów zarekwirowanego alkoholu. Zostanie on wykorzystany do przygotowania preparatu dezynfekującego.

Reklamy

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chełmie, jako organ likwidacyjny, przekazał  9 i 14 kwietnia 2020 roku 882 litry alkoholu niżej wymienionym jednostkom:

– 310 litrów skażonego alkoholu etylowego – Publicznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu;

– 286 litrów skażonego alkoholu etylowego – Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli w Lublinie;

– 286 litrów skażonego alkoholu etylowego – Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim.

 

To kolejne przekazanie przez lubelską KAS pochodzącego z przemytu i zarekwirowanego podczas działań kontrolnych alkoholu.

Dotychczas przekazaliśmy już w sumie 2,2 tys. litrów alkoholu siedmiu różnym podmiotom w województwie lubelskim. Poza placówkami medycznymi alkohol od lubelskiej KAS trafiał także do innych jednostek mundurowych zaangażowanych w walkę z epidemią, w tym m.in. do żandarmerii wojskowej.

Z uwagi na fakt, że, w zależności od partii,przekazywany alkohol jest o mocy od 80 do 92% – stanowi doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.

Tym samym alkohol pochodzący z przestępstwa i nienadający się do spożycia – zostanie wykorzystany w słusznej sprawie.

W przygotowaniu są kolejne partie alkoholu dla kolejnych jednostek.

 

info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie