Pobili dla siedmiu puszek piwa wartych 20 złotych

Za rozbój na 43 letnim mieszkańcu Zamościa odpowiedzą dwaj młodzi Zamościanie. 17-latek i jego starszy o trzy lata kolega, napadli na 43-latka, pobili go i zabrali siedem puszek z piwem wartych blisko 20 złotych. Młodzieńcy już usłyszeli zarzuty. Obaj w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce minionej soboty. Około północy, na ul. Starowiejskiej, 43-letni Zamościanin zaatakowany został przez dwóch napastników. Nieznajomi przewrócili go na ziemię, bili i kopali po całym ciele. Bezbronnemu zabrali siedem puszek z piwem wartych niecałe 20 złotych i uciekli. O zdarzeniu 43-latek powiadomił policję podając przybliżone rysopisy napastników. Ustalenia mundurowych doprowadziły kilka dni później do zatrzymania sprawców rozboju.

Do policyjnego aresztu trafili dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 17 i 20 lat. Młodzieńcy już usłyszeli zarzuty rozboju. Wczoraj zastosowane zostały wobec nich środki zapobiegawcze. Młodszy z zatrzymanych, do czasu rozprawy, dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w zamojskiej jednostce policji. Starszy trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Obaj młodzieńcy w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem.

Reklamy

Zgodnie z kodeksem karnym rozbój to przestępstwo za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KMP Zamość