Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej odnaleziony w lesie koło Białopola

Wczoraj w kompleksie leśnym na terenie gminy Białopole znaleziony został niewybuch. O fakcie tym dyżurnego chełmskiej komendy powiadomił pracownik nadleśnictwa. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Reklamy

 

Wczoraj po południu w lesie w miejscowości Janostrów przy budowie drogo leśnej znaleziony został niewybuch. O fakcie tym dyżurnego chełmskiej komendy poinformował zastępca nadleśniczego.

Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Dorohusku zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, był to pochodzący z czasów II wojny światowej pocisk artyleryjski.

To już kolejne tego typu znalezisko na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności w tego typu sytuacjach. Przede wszystkim nie należy dotykać takich przedmiotów czy też przemieszczać.

O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

 

źródło i fot. KMP Chełm