Podając się za amerykańskiego żołnierza na misji w Egipcie, wyłudził 15 tys.

Ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego na misji w Egipcie padła 37-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego.

Reklamy

 

Kobieta poznała mężczyznę na jednym z portali internetowych. Przedstawił się, jako żołnierz amerykański, będący na misji w Egipcie, wdowiec, a jednocześnie ojciec 7 letniego syna.

Po pewnym czasie wirtualnej znajomości, obiecał 37-latce, że niedługo przejdzie na emeryturę, weźmie sporo pieniędzy i przeprowadzi się do Polski. Wiarygodność obietnic potwierdzały nadsyłane zdjęcia w mundurze oraz rozmowa z rzekomym synem.

Kiedy  przylot  amerykańskiego żołnierza i jego syna do Polski miał dojść do skutku, nagle okazało się, że dziecko trafiło do szpitala i wymaga kosztownego leczenia.

37-latka, pod presją otrzymywanych niepokojących informacji od żołnierza i rzekomego lekarza, dokonała kilku przelewów na niezbędne lekarstwa. Jednak natłok nagłych pechowych zdarzeń losowych, jakie miały miejsce, wzbudził czujność kobiety. Po sprawdzeniu otrzymanych od niego zdjęć, zorientowała się, że została naciągnięta – straciła łącznie ponad 15 tys. złotych.

 

info: KPP Łęczna