Podczas prac polowych trafił na niewybuch pocisku rakietowego

Podczas prac polowych w miejscowości Swaty odnaleziony został niewybuch pocisku rakietowego. O znalezisku poinformował policjantów właściciel posesji. Dwa pociski zostały zabezpieczone przez saperów .

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 16.00 w miejscowości Swaty. Dyżurny ryckiej komendy został poinformowany, że podczas prac polowych, na terenie jednego z pól odnaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Policjanci wysłani na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk rakietowy, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli przedmiot do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie. Podczas sprawdzania terenu kilka metrów dalej ujawniono kolejny pocisk rakietowy.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

źródło: KPP Ryki