Podglądał i nagrywał

Zarzuty utrwalania wizerunku nagiej osoby przy użyciu podstępu usłyszał wczoraj 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w toalecie jednej z galerii handlowych filmował osoby załatwiające swoją potrzebę. Policjanci powiadomieni o takim zdarzeniu zatrzymali mężczyznę. W jego telefonie zabezpieczyli 11 takich nagrań.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednej z galerii handlowych na terenie Lublina. Mężczyzna zamknął się w kabinie męskiej toalety. Z niej filmował osoby wchodzące do sąsiedniej kabiny za tzw. potrzebą. Jeden z mężczyzn zauważył wystający telefon. Powiadomił ochronę , która ujęła wskazanego mężczyznę. Na miejsce wezwani zostali także policjanci z Oddziału Prewencji,  którzy w jego  telefonie ujawnili 11 takich nagrań. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Lublina.

Sprawą zajmują się policjanci z I komisariatu. Wczoraj przedstawili mu zarzut utrwalania wizerunku nagiej osoby przy użyciu podstępu. Mężczyzna przyznał się do winy. Funkcjonariusze w domu sprawcy zabezpieczyli także komputer w celu ustalenia czy nie posiada także innych tego typu nagrań. Kodeks karny za to przestępstwo określa karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamyźródło: KWP Lublin