Podpalili samochód pełen papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu papierosów przez „zieloną granicę”. Przemytnicy podpalili swoje auto i próbowali uciekać pieszo.

Reklamy

 

26 maja 2020 r., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, podczas pełnienia służby, kolejny już raz udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski.

Tym razem funkcjonariusze zetknęli się z niespotykaną determinacją przemytników, którzy po polskiej stronie granicy, przygotowywali do wywiezienia w głąb kraju przemyconą już kontrabandę. Na widok zbliżającego się patrolu Straży Granicznej, podjęli próbę ucieczki z miejsca, w którym dokonano przemytu.

Po krótkim pościgu, w pobliżu miejscowości Świerże w powiecie chełmskim, funkcjonariusze odnaleźli samochód wypełniony nielegalnymi papierosami. Przemytnicy podpalili swoje auto i próbowali uciekać dalej już pieszo.

Płonący samochód został ugaszony przez wezwany na miejsce zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażnicy zabezpieczyli papierosy, które nie zdążyły się jeszcze spalić o szacunkowej wartości ponad 42 tys. zł.

Na miejscu zatrzymano dwóch obywatel Polski, mieszkańców regionu. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo skarbowe.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 10 mln zł.

 

info i fot. NOSG