Podróbki odzieży na giełdzie w Mokrem

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszą obywatele Bułgarii, którzy nielegalny towar oferowali do sprzedaży na giełdzie w Mokrem.

Reklamy

 

Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatury w Zamościu i Lublinie, na terenie giełdy towarowej w Mokrem przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców, oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 2200 sztuk kurtek, bluz, spodni dresowych, czapek, butów, bielizny i pasków do spodni, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Nielegalny asortyment na kilku stoiskach oferowali do sprzedaży dwaj mężczyźni w wieku 23 i 25-lat oraz 30 i 48-letnie kobiety. Wszyscy są obywatelami Bułgarii. Nielegalny towar został zabezpieczony i przewieziony do komendy, tak jak jego właściciele, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Dzisiaj usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

 

źródło i fot. KMP Zamość