Podsumowanie akcji Znicz 2014 na Lubelszczyźnie: 4 wypadki, 4 rannych, 125 kolizji, zatrzymano 62 pijanych kierowców

Podczas czterech dni świątecznego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby odniosły obrażenia. Policjanci zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

 

Trwająca w tym roku trzy dni akcja Znicz, to był czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszyli w podróż – często bardzo daleką. Część osób zdecydowała się także na pozostawienie aut na osiedlowych parkingach i korzystała z miejskiej komunikacji, ruch zatem zwłaszcza na ulicach miast był mniejszy.

W tym okresie na drogach województwa lubelskiego doszło do 4 wypadków drogowych,  w których 4 osoby odniosły obrażenia  Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 62 nietrzeźwych kierujących.  Odnotowaliśmy także 125 kolizji drogowych.  

W ubiegłym roku podczas akcji Znicz doszło do 12 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 12 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 92 nietrzeźwych kierujących.

 

 

źródło: kwp Lublin