19 lipca 2024

Podsumowanie majowego weekendu na drogach Lubelszczyzny – 20 wypadków, 2 osoby zginęły, a 20 zostało rannych

Podczas długiego majowego weekendu, od piątku do wtorku, na drogach Lubelszczyzny doszło do 20 wypadków. Dwie osoby zginęły, a 20 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących. Nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek jak co roku czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.

Reklamy

 

Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Reklamy

W ciągu tych pięciu dni, począwszy od piątku do wtorku, na drogach Lubelszczyzny doszło do  20  wypadków drogowych, w których  20 zostało rannych. Zginęło też dwóch rowerzystów. Policjanci zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących.

Podczas ubiegłorocznej „majówki: odnotowaliśmy 20 wypadków, w których 26 osób zostało rannych. Nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci zatrzymali wówczas 79 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

 

 

źródło i fot. KWP Lublin