Podsumowanie świąt na drogach Lubelszczyzny: 10 wypadków, 18 osób zostało rannych

Święta Bożego Narodzenia za nami. Podczas trzech dni na drogach naszego województwa doszło do 10 wypadków, w których 18 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także ponad 140 kolizji drogowych, ujawniono 29 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

 

Dla policjantów okres świąt to czas intensywnej pracy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo na drogach. Kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących, sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających „na trzeciego”. Zwracali uwagę na pieszych, czy poruszają się zgodnie z przepisami i  poza terenem zabudowanym noszą elementy odblaskowe.

 W ciągu trzech świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 10 wypadków, w których obrażenia odniosło 18 osób.  Policjanci odnotowali także ponad 140 kolizji drogowych.

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 29 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Tyko wczoraj policjanci z Opola Lubelskiego podczas działań „Stop agresji na drodze” sprawdzili na trzeźwość prawie 370 kierujących.

W ubiegłym roku, w tym samym okresie, w naszym województwie doszło do 9 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 11 zostało rannych.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin