Pogranicznicy przyłączyli się do Orkiestry

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej aktywnie włączyli się w XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując stoiska i wystawy sprzętu w Lublinie i Chełmie.

Reklamy

 

Przy stoiskach, prezentowane były pojazdy Straży Granicznej. Na miejscu obecni byli umundurowani funkcjonariusze, którzy prezentowali broń oraz sprzęt używany w codziennej służbie.

Nadbużański Oddział SG, wystawił do licytacji liczne pamiątki związane z SG oraz cieszący się największym zainteresowaniem „Patrol Graniczny” z pobytem na Placówce w Janowie Podlaskim. Ponadto funkcjonariusze SG – służbowo i prywatnie, również włączyli się w realizowane przedsięwzięcia, uatrakcyjniając tym samym finał.

Straż Graniczna, w miarę posiadanych możliwości na co dzień stara się także nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona niezbędna. Często współdziała w tym zakresie z innymi służbami podejmującymi działania ratownicze – takimi jak Policja czy Państwowa Straż Pożarna. Dotyczy to przede wszystkim klęsk żywiołowych takich jak sroga zima, powódź czy też zapewnienie ładu i porządku publicznego na pograniczu.

Współdziała również w indywidualnych przypadkach, dotyczących poszukiwania osób zaginionych, utonięć, przeciwdziałania i zwalczania przestępczości. W tego typu sytuacjach, w zależności od potrzeb, oprócz osobistego zaangażowania ludzi, wykorzystywany jest sprzęt lądowy, powietrzny i wodny. Często, w działaniach ratowniczych, nieocenione wprost zasługi oddają również psy służbowe. Każda akcja, zakończona sukcesem – to dla nas wielka satysfakcja.źródło i fot. NOSG