Pojazdy pełne kontrabandy

Kontrole wykonywane w ostatnich dniach na granicy w Hrebennem przyniosły nieoczekiwane rezultaty. Funkcjonariusze ujawnili blisko 57 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 770 tys. zł.

Reklamy


13 czerwca br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do kontroli dwa samochody ciężarowe MAN. Intuicja nie zawiodła i tym razem. Jak się okazało w obydwu pojazdach przemycane były duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Co ciekawe, kontrabanda ukryta była w tych samych miejscach – skrytka w dachu kabiny. Łącznie funkcjonariusze ujawnili  11 010 paczek papierosów.

Na tym podobieństwa się nie skończyły. Jak ustalili kontrolujący pojazdy należały do tego samego właściciela i jechały na tej samej trasie.

W obydwu przypadkach zatrzymano samochody ciężarowe jako dowody do postępowań karnych skarbowych, a w stosunku do kierujących złożono do Straży Granicznej wnioski o zobowiązanie cudzoziemców do powrotu na Ukrainę.   

Również kontrola dwóch osobowych mercedesów przyniosła zadziwiające efekty. W przerobionych podwójnych ściankach oddzielających przestrzeń pasażerską i ładunkową ukryte były nielegalne papierosy. W sumie ujawniono aż 45 868 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podobnie jak w przypadku dwóch ciężarówek i tutaj okazało się, że obydwa mercedesy należą prawdopodobnie do tej samej osoby. Kierujący nie przyznali się do przewożenia kontrabandy i wyjaśnili, że zostali „zatrudnieni” przez mężczyznę imieniem Misza do przewozu osób przez granicę.

W przypadku tych ujawnień również zatrzymano samochody jako dowody w prowadzonych postępowaniach karnych skarbowych.

    

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie