Połamał ojcu żebra. Zarzuty dla 30-latka za znęcanie się nad rodziną

Najsurowszy ze środków zapobiegawczych zastosował sąd rejonowy wobec 30-letniego mieszkańca gm. Zamość. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad ojcem i dziadkami. Podczas ostatniej z awantur 30-latek zadając ciosy swojemu 54-letniemu ojcu złamał mu kilku żeber.

Reklamy

 

W niedzielę policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gm. Zamość. Mężczyzna dzień wcześniej podczas awantury domowej pobił swojego 54-letniego ojca. Kopiąc go i uderzając po ciele spowodował u niego złamanie kilku żeber.

Jak ustalili policjanci, młodzieniec  znęcał się nie tylko nad ojcem, ale  także swoimi dziadkami. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał najbliższych słowami wulgarnymi, groził zabójstwem i niszczył przedmioty domowego użytku. Gehenna ojca i dziadków 30-latka trwała od wiosny ubiegłego roku.

Reklamy

Młodzieniec już usłyszał zarzuty znęcania nad rodziną i uszkodzenia ciała ojca. W przeszłości 30-latek odbywał już karę za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Teraz za swój czyn odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KMP Zamość