15 lipca 2024

Policja ostrzega przed burzami. Mazdę przygniotło drzewo, 4 osoby w szpitalu

4 osoby trafiły do szpitala po tym, jak pojazd którym podróżowali został przygnieciony przez drzewo. W trakcie trwającej wichury, jedno z przydrożnych drzew złamało się i przewróciło wprost na jadący samochód. Ranni to dorośli oraz 9-letnia dziewczynka.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Księżpolu. Rodzina podróżująca mazdą na jednej z dróg powiatowych w gm. Księżpol została zaskoczona burzą. W trakcie wichury jedno z przydrożnych drzew złamało się i przewróciło wprost na jadący samochód.

Wezwane na miejsce karetki pogotowia zabrały czworo rannych uczestników zdarzenia podróżujących mazdą. Byli to mieszkańcy gminy Księżpol, rodzice z 9- letnią córką oraz ciotką, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 50-letni kierujący był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby, policjanci, strażacy oraz ratownicy karetki.

Reklamy

Funkcjonariusze ostrzegają, po upalnym tygodniu, w całym kraju mamy do czynienia z burzami, silny wiatr zrywa dachy z budynków, połamane drzewa zrywają linie energetyczne i blokują drogi. Wzywane na pomoc służby ratownicze mają pełne ręce roboty. Pogoda zmienia się z minuty na minutę i w rzeczywistości nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się może wydarzyć. Miejmy się na baczności!

 

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj

Reklamy