25 czerwca 2024

Policja poszukuje kierowcy, który potrącił 14-latkę i uciekł [ZDJĘCIA]

Lubelska Policja poszukuje kierowcy busa. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, który zarejestrował przejeżdżający ciemny pojazd typu bus.

Reklamy

Kierujący tym pojazdem, wczoraj rano na przejściu przy szkole potrącił 14-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Policjanci zwracają się z apelem do osób, które widziały wypadek, by zgłaszały się na Policję. Proszą również o kontakt kierowców, którzy w piątek, godzinach 6:50 – 7:30 przejeżdżali drogą powiatową 2277L pomiędzy Lublinem, a Żabią Wolą i mieli wideorejestrator.

Reklamy

­

Wszelkie informacje można przekazać dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub bezpośrednio policjantom z KMP w Lublinie (tel. 47 811 41 69). Informację można przekazać także anonimowo.

Reklamy

­***

Do poważnego wypadku doszło wczoraj rano, przy Szkole Podstawowej w Żabiej Woli. Kierujący busem, jadąc w kierunku Lublina, potrącił 14 letnią dziewczynkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

– W wyniku uderzenia piesza została odrzucona bezpośrednio przed nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd marki Ford. Osobówka najechała na dziewczynkę w wyniku czego dostała się ona pod pojazd. 14 latka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej Policji.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego groźnego zdarzenia. Kierująca Fordem była trzeźwa. Trwają poszukiwania kierującego pojazdem typu bus, który uciekł z miejsca zdarzenia.


­

źródło i fot. Policja Lubelska


Zobacz też:

Trudne warunki na drogach. Wypadki i utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

Trudne warunki na drogach. Wypadki i utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →