Policja powstrzymała próby zorganizowania nielegalnych wyścigów samochodowych

Ponad 20 mandatów karnych, 3 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, wnioski do sądu i zatrzymane dowody rejestracyjne – to efekt działań lubelskich policjantów ruchu drogowego. Działania związane były z informacjami o próbie zorganizowania nielegalnych wyścigów na terenie miasta.

Reklamy

 

Do nielegalnych wyścigów miało dojść w nocy z piątku na sobotę. Po godzinie 22 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli uczestników, grupujących się na parkingach w rejonie dużych sieci handlowych.

Cześć osób widząc policyjne patrole rozjechała się spokojnie do domów, inni jednak próbowali się popisywać na ulicach. Przekraczali dozwoloną prędkość, zmieniali nagle pasy ruchu w miejscach niedozwolonych czym stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przemieszczali się po głównych ulicach miasta – Al. Spółdzielczości Pracy, Al. Witosa, Al. Tysiąclecia, Al. Solidarności.

Funkcjonariusze podjęli kontrolę kilkudziesięciu samochodów. Wystawili 22 mandaty karne, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, oraz 2 dowody rejestracyjne. Dwóch amatorów szybkiej jazdy będzie się musiało tłumaczyć przed sądem, policjanci skierują bowiem wnioski o ukaranie.  źródło. wideo, fot. KWP Lublin