Policjanci CBŚ zatrzymali 50-latka, który przewoził prawie 3 kg marihuany

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na terenie województwa świętokrzyskiego 50-latka, który przewoził prawie 3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 80 tysięcy złotych.

Reklamy

Wszystko wskazuje na to, że 50-latek uznał, że w czasie weekendu będzie mógł przetransportować bezpiecznie prawie 3 kg marihuany. Tymczasem policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali go na terenie województwa świętokrzyskiego. Był całkowicie zaskoczony. Narkotyki przewoził w torbie w wewnątrz samochodu. Nie zadał sobie trudu by je specjalnie ukryć. Jeszcze w sobotę został przewieziony do policyjnego aresztu do Lublina, a w poniedziałek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Usłyszał zarzuty związane z przemytem wewnątrzwspólnotowym i obrotem narkotyków w znacznych ilościach. To pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. 

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lublinie w poniedziałek zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 
 
 
źródło: KWP Lublin (J.W)