Policjanci kolejny raz zapobiegli tragedii nad Jeziorem Białym

We wtorek policjanci podczas silnej burzy w Okunince wyciągnęli z wody dwie osoby, które wysoka fala na jeziorze zrzuciła z rowerku wodnego.

Reklamy

 

We wtorek, 11 lipca, ok. godz. 13:40 z uwagi na nagłe załamanie pogody – burzę, policjanci z Odziału Prewencji KWP w Lublinie postanowili sprawdzić teren plaży i brzeg Jeziora Białego. Policjanci przede wszystkim zwracali uwagę, czy wszystkie osoby zdążyły wyjść z wody przed burzą.

W pewnym momencie sierż. Kamil Florek i post. Kamil Załoga kilkadziesiąt metrów od brzegu zauważyli rowerek wodny, a kilkanaście metrów dalej osoby znajdujące się w wodzie. O fakcie natychmiast powiadomili patrol wodny.

Stermotorzysta, sierż. szt. Sylwester Kosidło nie zważając na bardzo trudne warunki pogodowe: deszcz, wiatr tworzący wysokie fale i uderzające w taflę wody pioruny, szybko przypłynął we wskazane miejsce i wyciągnął z wody dwie osoby.

Jak się okazało, sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo wysoka fala na jeziorze zrzuciła z rowerku dwoje mieszkańców Puław, którzy  ze względu na warunki atmosferyczne, nie byli w stanie dotrzeć do rowerku.

Na szczęście policjanci zdążyli z pomocą i  kolejny raz zapobiegli nieszczęściu, które mogło się wydarzyć, gdyby nie w porę podjęta przez nich akcja ratunkowa. 

 

źródło i fot. KPP Włodawa