Policjanci odzyskali ciągnik siodłowy oraz naczepę o łącznej wartości prawie miliona złotych

Ciągnik siodłowy ze specjalistyczną naczepą o łącznej wartości prawie miliona złotych zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Lublinie.

Reklamy

 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z komisariatu VI, pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowania dotyczące przywłaszczenia ciągnika siodłowego marki Volvo oraz specjalistycznej naczepy do przewozu towarów wielkogabarytowych o łącznej wartości ponad 930 tys. złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że reprezentujący jedną z lubelskich firm 37-latek nie spłacał rat leasingowych.

Początkowo przedstawiciele firmy leasingowej próbowali zobowiązać 37-latka do uiszczenia należności. Gdy to nie przyniosło skutku, wypowiedzieli mu umowę, zobowiązując go do zwrotu sprzętów. O przywłaszczeniu ciągnika siodłowego i naczepy przez 37-latka z Lublina firma leasingowa powiadomiła policję.

Wyjaśnieniem obu przypadków i odzyskaniem samochodu zajęli się lubelscy policjanci, którzy ustali, że poszukiwane sprzęty znajdują się na jednej z posesji w Lublinie. Na samochodzie brak było tablic rejestracyjnych.

Odzyskany ciągnik siodłowy oraz naczepa zostały zabezpieczone. Za przywłaszczeni grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

info i fot. KMP Lublin