Policjanci odzyskali prawie pół miliona z oszustw „metodą na policjanta” – ZDJĘCIA

Policjanci odzyskali i zwrócili seniorom prawie pól miliona złotych pochodzących z oszustw „metodą na policjanta”. Zatrzymano działających w zorganizowanej grupie przestępczej dwóch oszustów, którzy usłyszeli łącznie 11 zarzutów.

Reklamy

Do sądu został skierowany akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie całego kraju „metodą na policjanta”. Do oszustw doszło m.in. na początku października ubiegłego roku na terenie Kraśnika, gdzie seniorzy stracili ponad 150 tysięcy złotych.

Kraśniccy policjanci wytypowali pojazd, którym mógł poruszać się mężczyzna odbierający pieniądze i zatrzymali kierującego nim 25-latka z województwa dolnośląskiego. W aucie znajdowała się znaczna suma pieniędzy.

Reklamy

Śledczy ustalili również personalia mogącego działać razem z nim 23-latka z województwa dolnośląskiego. W trakcie działań okazało się, że ofiarą podobnego oszustwa może paść 78-letnia mieszkanka Lublina. Zdążyła ona już wypłacić ponad 285 tysięcy złotych, ale kiedy przekazywała pieniądze na chodniku oszustowi – został on zatrzymany.

Łącznie odzyskano blisko pół miliona złotych. Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kraśniku wykazało, że oszuści od września zeszłego roku działali m.in. w Białymstoku, Olsztynie, Ełku, Augustowie, Giżycku, Tarnowie i oszukali starsze osoby na ponad 700 tysięcy złotych, a usiłowali wyłudzić jeszcze ponad 40 tysięcy.

Wobec obu zatrzymanych mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(wideo, fot. KPP Kraśnik / Policja Lubelska)

Zobacz też:

Wypadek w Brodzicy – ZDJĘCIA

Wypadek w Brodzicy – ZDJĘCIA

LubieHrubie na YouTube