Policjanci odzyskali warty ponad milion złotych autobus

Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości odpowie 69-letnia mieszkanka powiatu bialskiego. Kobieta prowadząc działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy o znacznej wartości. zł. Jak się jednak okazało, nie wywiązała się z tej umowy, a pojazdów nie zwróciła.

Reklamy

 

Wczoraj funkcjonariusze bialskiej komendy, realizując m.in. informacje Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie weszli na teren jednej z firm w gminie Międzyrzec Podlaski.

Policjanci ustalili, że kobieta prowadząca tam działalność gospodarczą w kwietniu 2016 roku w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy o łącznej wartości ponad dwóch milionów złotych.

Z uwagi  na niewykonanie zobowiązań wynikających z podpisanych umów, firma wypowiedziała leasing wzywając ją do bezzwłocznego zwrotu mienia. Pomimo ciążącego  na niej obowiązku, 69-latka nie zwróciła jednak leasingowanych scanii.

Podczas prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli jeden z przywłaszczonych autobusów. Pracują również nad tym, by ustalić, co stało się z  drugim z leasingowanych aut.

Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KMP Biała Podlaska