Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Dwadzieścia osób zostało zatrzymanych za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem, handlem oraz produkcją nielegalnych papierosów i alkoholu.

Reklamy

 

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą kraśnickiej komendy, wspólnie z policjantami kilku wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przeprowadzili akcję przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem, handlem oraz produkcją papierosów i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie 45 przeszukań na terenie trzech województw – lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego, ujawniono blisko 95 tysięcy kartonów papierosów bez polskimch znaków skarbowych akcyzy.

Ponadto zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, 1200 kg krajanki tytoniowej, ponad 500 litrów spirytusu oraz dwie sztuki broni gazowej, noszącej ślady przeróbki i kuszę.

Policjanci zatrzymali 20 osób. 7 z nich zostało zatrzymanych w policyjnych aresztach, a wobec nich będą skierowane wnioski o areszt tymczasowy. Pozostali, po zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych oraz poręczeń majątkowych – zostały zwolnione.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie o wartości prawie 2 milionów złotych.

Jak wstępnie oszacowano, działalność przestępczej grupy naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 35 milionów złotych.

Za udział w grupie przestępczej, której działanie złamało przepisy skarbowe i naraziło skarb państwa na duże straty,  grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

info i fot. KPP Kraśnik