Policjanci ustalają okoliczności dwóch tragicznych wypadków

Do dwóch tragicznych wypadków doszło wczoraj wieczorem na drogach naszego województwa. W powiecie biłgorajskim zginął 22-letni kierowca oraz jego 19-letnia pasażerka, a w powiecie parczewskim 79-letni pieszy.

Reklamy

 

Do jednego z tych wypadków doszło około godziny 20:30 na drodze w-835 na trasie Korytków Duży – Sokołówka.

Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych i ciężarowej Scanii. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że na drodze doszło do awarii Volkswagena, który był spychany na pobocze. Za nim zatrzymał się kierowca Forda.

W pewnym momencie jadąca na końcu Honda uderzyła w tył Forda, a następnie została wyrzucona na przeciwległy pas ruchu, wprost pod jadącą z naprzeciwka Scanię z naczepą.

Osoby podróżujące Hondą zostały zakleszczone w pojeździe. Pomimo podjętych natychmiast czynności ratunkowych, nie udało się uratować 22-latka i jego 19-letniej pasażerki. Oboje byli mieszkańcami powiatu biłgorajskiego.

Samochodem ciężarowym kierował 31-letni obywatel Ukrainy. Nikt z pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Wszystkie samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone.

Decyzją prokuratora ciała osób, które zginęły zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator, strażacy i ratownicy. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy.

 

***

 

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło w powiecie parczewskim tuż po godz. 21.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Saab, przejeżdżając przez miejscowość Jezioro, najechała na idącego drogą pieszego.

79-latek na wskutek odniesionych ran poniósł śmierć na miejscu. Wiadomo, że pieszy poruszał się poza terenem zabudowanym bez jakichkolwiek elementów odblaskowych.

Badanie stanu trzeźwości, jakie przeprowadzili mundurowi wykazało, że kierująca byłą trzeźwa. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tych wypadków.

 


źródło i fot. KWP Lublin