Policjanci ustalają okoliczności dwóch tragicznych wypadków

Policjanci ustalają okoliczności dwóch tragicznych wypadków, do których doszło wczoraj na terenie pow. biłgorajskiego i parczewskiego. W Biłgoraju na ulicy Krzeszowskiej kierujący oplem potrącił pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Z kolei w Parczewie potrącony został śmiertelnie przez skodę 59-letni rowerzysta.

Reklamy

 

Wczoraj około godz. 20:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym  na ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62 letni mieszkaniec gminy Księżpol kierujący oplem potrącił pieszego, który prawdopodobnie nagle wtargnął na jezdnię wprost pod jadący pojazd.

Pieszy w ciężkim stanie, nieprzytomny, został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Zamościu, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Na chwilę obecną nie są znane dane personalne zmarłego mężczyzny. Kierujący oplem był trzeźwy. Policja wykonuje czynności w celu ustalenia tożsamości pieszego oraz wszystkich okoliczności zdarzenia.

Z kolei na ulicy 11 Listopada około 5 kilometrów od Parczewa, na drodze wojewódzkiej W-815, kierującego rowerem mieszkańca Wisznic potrącił samochód osobowy.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem osobowym 23-letni mieszkaniec Parczewa poruszał się z nadmierną prędkością i nie zachowując należytej ostrożności potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę.

Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy. 59 latek zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Sprawca wypadku osadzony został w policyjnym areszcie. Czynności wykonano pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Parczewie. Kierującemu za spowodowanie wypadku śmiertelnego zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin