Policjanci wybili szybę w aucie, aby ratować niemowlę

Bez chwili wahania tarnogrodzcy policjanci wybili szybę w samochodzie, w którym zatrzaśnięte zostało 5 miesięczne niemowlę. Dzięki szybkiej reakcji maleństwo nie musiało być hospitalowane. Do zdarzenia doszło na parkingu w Tarnogrodzie. Matka dziecka przez przypadek zatrzasnęła drzwi zostawiając kluczyki wewnątrz auta.

Reklamy

 

Wczoraj około godziny 16 tarnogrodzcy policjanci zostali pilnie wezwani  na parking przy jednym z dyskontów w Tarnogrodzie. Ze zgłoszenia wynikało, że w pojeździe zostało zatrzaśnięte niemowlę.

Funkcjonariusze zastali na miejscu samochód m-ki VW Golf, a w nim kilkumiesięczne dziecko umieszczone w foteliku. Zapłakana i roztrzęsiona matka dziecka powiedziała policjantom, że samochód szczelnie zamknięty stał w pełnym słońcu kilkadziesiąt minut, gdy była z dzieckiem na zakupach. Po powrocie ze sklepu umieściła ona dziecko w foteliku i położyła klucze na fotelu. Odruchowo zamknęła drzwi, a wtedy samochód automatycznie się zamknął.

Z relacji kobiety wynikało, że córeczka jest już w rozgrzanym samochodzie od ponad 10 minut. Policjanci widząc, że maleństwo ma zaczerwienioną i spoconą twarz, nie reaguje na hałas, bez chwili zwłoki wybili w aucie szybę i wyciągnęli z wnętrza 5 miesięczną dziewczynkę.

Oddali dziecko zapłakanej mamie i zaprowadzili je w zacienione i osłonięte miejsce, gdzie czekali na przyjazd karetki. Po przebadaniu dziecka przez lekarza okazało się, że dzięki szybkiej reakcji policjantów nie wymaga ono hospitalizacji.

 

***

 

Pamiętajmy wystarczy kilkanaście minut, aby w zamkniętym szczelnie pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112. Nie bójmy się także i widząc zagrożenie reagujmy sami, często o życiu decydują minuty a nawet sekundy.

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj