Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Fajsławicach

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło dzisiaj w nocy w Fajsławicach. W wyniku tego zderzenia bus z ośmioma podróżnymi, zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Jedna osoba została ranna. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Reklamy

Dzisiaj o godzinie 2:40 w Fajsławicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący samochodem ciężarowym m-ki DAF 23-letni mieszkaniec gminy Biała Rawska najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem T4 38-letniemu Ob. Ukrainy. Bus z ośmioma podróżującymi zjechał do rowu i przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił kierujący tym pojazdem i jedna z pasażerek. 23-latka doznała urazu obojczyka, natomiast kierowca ogólnych potłuczeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kierujących. Zarówno kierujący tirem jak i busem byli trzeźwi.
 
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz po raz kolejny apelują o ostrożną jazdę szczególnie teraz, kiedy pogoda jest zmienna, wcześnie zapada zmrok, występują mgły, a na drogach jest ślisko. Poruszając się w takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Pokonując długie trasy organizujmy przerwy na odpoczynek tak, aby bezpiecznie, nie zagrażając sobie i innym, dojechać do celu podróży.
 
 
 
źródło i fot: KPP Krasnystaw (M.S.)