Policjanci z lądu i wody dbali o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu Turystycznego w Nieliszu

W miniony weekend w Nieliszu odbył się Festiwal Turystyczny. Jedną z atrakcji były regaty żeglarskie.

Reklamy

 

III Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Nielisz stanowiły jedną z atrakcji Festiwalu Turystycznego, który odbył się w miniony weekend na terenie Nielisza. Były również zawody wędkarskie, konkursy oraz występy artystyczne.

Pogoda sprzyjała, więc nad zalewem w Nieliszu pojawiło się wielu miłośników sportów wodnych, a na nieliskim kąpielisku „Moczydło” – wielu turystów wypoczywających nad wodą.

Wśród białych żagli uczestników regat można było dostrzec również łódź policyjną. Mundurowi z Nielisza z tafli wody czuwali nad bezpieczeństwem zarówno żeglarzy, jak i osób kąpiących się.

Każdego dnia policyjni wodniacy z Nielisza czuwają nad bezpieczeństwem osób, które wypoczynek postanowiły spędzić nad nieliskim zalewem. Sprawdzają stan techniczny jednostek pływających, trzeźwość osób korzystających ze sprzętu wodnego, czuwają również nad bezpieczeństwem wędkarzy oraz osób korzystających z kąpieli wodnych.

Jednak bezpieczny wypoczynek nad wodą zależy również od nas samych, od naszego rozsądnego zachowania oraz przestrzegania zasad obowiązujących na terenach wodnych. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo kąpiąc się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, nadzorowanych przez ratowników wodnych. Zachowajmy trzeźwość i z rozwagą korzystajmy z wszelkiego typu sprzętów wodnych.

 

(źródło i fot. KMP Zamość)