8 grudnia 2023

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na niewidomej kobiecie

18-letni mężczyzna usiłował dokonać rozboju na niewidomej, starszej kobiecie. Przestępstwo uniemożliwili świadkowie, którzy spłoszyli napastnika. Sprawca został zatrzymany przez policjantów tuż po zdarzeniu. Pokrzywdzona, którą 18-latek przewrócił na ziemię, ze złamanym ramieniem została przewieziona do szpitala.

Reklamy

Do zdarzenia doszło na ul. Orzechowej w Białej Podlaskiej. Do idącej chodnikiem niewidomej kobiety, podbiegł młody mężczyzna, próbując jej wyrwać torebkę. W trakcie szarpaniny napastnik przewrócił kobietę na ziemię. Na widok tego zdarzenia zareagowali przypadkowi świadkowie, który spłoszyli sprawcę. Patrol prewencji po kilku minutach od zdarzenia zatrzymał sprawcę rozboju. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

72-letnia pokrzywdzona padając na ziemie doznała zwichnięcia stawu barkowego i złamania kości ramienia i została przewieziona do szpitala.

Reklamy

W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek bialskiej Prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Lublin (J.J.)