Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację

Hrubieszowscy kryminalni zatrzymali 62-letniego mężczyznę z gminy Horodło, który na swojej posesji w tunelu foliowym i za budynkami gospodarczymi uprawiał 24 sadzonki konopi indyjskich. Nielegalna hodowla miała od blisko metra do 2,5 metra wysokości. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna konopie uprawiał wspólnie ze swoim 39 letnim synem. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przez sądem, grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Policjanci z wydziału kryminalnego hrubieszowskiej komendy weszli na teren posesji w gminie Horodło. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że 62-letni właściciel może uprawiać konopie indyjskie. Ich podejrzenia okazały się trafne. W tunelu foliowym, jak i za budynkami gospodarczymi, policjanci ujawnili w sumie 24 sadzonki tej rośliny o wysokości od metra do 2,5 metra. Nielegalna uprawa została zlikwidowana i zabezpieczona. 

Mężczyzna przyznał się do winy. Jak ustalili wstępnie mundurowi, 62-latek prowadził uprawę  wspólnie ze swoim 39-letnim synem. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP w Hrubieszowie (asp. szt. Jarosław Karkuszewski)