Policyjne newsy

Niefortunny rzut kieliszkiem
W Sylwestrową noc, bawiący się w jednej z hrubieszowskich restauracji goście witali Nowy Rok na zewnątrz lokalu i tak niefortunnie rzucali kieliszkami, że trafili i rozbili szybę Volkswagena Passata.

Reklamy

Straty oszacowano na 500 zł.

Poza tym Sylwestrowa Noc przebiegła dość spokojnie. Policja zanotowała kilka niegroźnych zdarzeń, jedno pobicie – przy wyjaśnianiu których nadal prowadzone są czynności śledcze.

Reklamy

Kradli na bezczelnego

30 grudnia na ul. Partyzantów w jednym ze sklepów odzieżowych pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy po przymierzeniu, usiłowali ukraść towar o wartości około 1200 zł. Wynieśli go poza sklep, ale właściciel lokalu i jego pracownica w porę zorientowali się w sytuacji i usiłowali zatrzymać sprawców. Złodziejom, po szamotaninie udało się zbiec – odzyskano jednak wyniesiony towar.

Nożem w żonę

27 grudnia 66-letni mieszkaniec Hrubieszowa w trakcie awantury z 61-letnią żoną – zadał jej cios nożem w okolice łopatki. Nie ustalono jeszcze co było przyczyną małżeńskiej kłótni. Po zbadaniu krwi, mężczyzna okazał się być pijany – we krwi miał 1,46 promila alkoholu. Kobietę przewieziono do szpitala.

Nielojalny pracownik

27 grudnia właściciel jednej z prywatnych firm przyłapał swojego pracownika na tym, jak po zakończonej pracy wynosił z zakładu wcześniej pocięte miedziane elementy o wartości, jak się później okazało – około 460 zł. Właściciel zatrzymał złodzieja i przekazał go w ręce policji.

Oblodzona jezdnia

27 grudnia 44-letni mieszkaniec gminy Liski, jadąc ze swoją żoną, na łuku oblodzonej jezdni w Terebiniu wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Kobieta ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Wigilijni złodzieje

24 grudnia 34-letni i 15-letni mieszkańcy Hrubieszowa zerwali kłódkę z piwnicy budynku przy ul. Łaziennej i ukradli z niej 15 kg cukierków, 2 komplety pościeli – o łącznej wartości 230 zł.

informacje przekazała
rzecznik KPP w Hrubieszowie
Justyna Popek