Policyjne newsy 24. 10. 2006

Uciekinier

Reklamy

21 października po godz. 18 na drodze krajowej w Zosinie na terenie niezabudowanym miał miejsce wypadek z udziałem samochodów WV Pasat i Polonez Caro.

Kierujący Polonezem 58 – latek z gminy Horodło w nieustalony sposób zjechał na pas ruchu, którym poruszał się WV Passat kierowany przez 44 – letniego, zamieszkałego na terenie gminy Mircze. Pojazdy zderzyły się – kierowca Passata doznał obrażeń głowy, wstrząśnienia mózgu i został przewieziony do szpitala na obserwację. Kierujący Poloneza uciekł z miejsca wypadku. Po krótkim poszukiwaniu policja zatrzymała go jednak. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że mężczyzna ma 2,06 promila w wydychanym powietrzu. Został on zatrzymany.

Uderzył w drzewo

21 października w Gozdowie kierujący Oplem Astra 18 – latek, zamieszkały na terenia gminy Hrubieszów, na drodze Gozdów – Leopoldów na łuku drogi nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku poważnych obrażeń doznali pasażerowie Opla: 21 – latek zwichnięcie biodra, urazy głowy, 20 – latek z Hrubieszowa uraz klatki piersiowej i podudzia, 18 – latka z Hrubieszowa zwichnięcie biodra i złamanie zęby, 18 – latek z Hrubieszowa stłuczenie kręgosłupa. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Miał dużo szczęścia

21 października w miejscowości Kobło kierujący ciągnikiem z podczepionym kombajnem buraczanym 20 – latek w wyniku nieszczęśliwego wypadku najechał na swego 9 – letniego brata, który również pracował przy zbiorze buraków. Chłopiec miał jednak szczęście, ponieważ w miejscu wypadku ziemia była grząska – został on wtłoczony w grunt i odniósł jedynie niewielkie obrażenia. Pozostaje jednak pod obserwacją lekarza i czeka na specjalistyczne badania. Kierowca był trzeźwy.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do znajdujących się pod naszą opieką dzieci, a w wypadku przewożenia ich samochodem – przypomina o obowiązku umieszczania ich w dziecięcych fotelikach.

Informacje przekazali:
rzecznik KPP Justyna Popek
rzecznik KP PSP Piotr Sendecki