6 grudnia 2023

Policyjne newsy. 9 lutego 2006

6 lutego

Reklamy

W wyniku działań operacyjnych policji ustalono personalia 16 – letniego mieszkańca Hrubieszowa, który zdewastował ponad 20 elewacji budynków, malując je sprayem.

br />Straty są obecnie ustalane z właścicielami nieruchomości, ale już teraz wiadomo, że są pokaźne. Nastolatek odpowie przed sądem dla nieletnich za zniszczenie mienia.

Reklamy

7 lutego

W miejscowości Kolonia Zadębce (gmina Trzeszczany) spalił się murowany budynek mieszkalny. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru obrażeń doznali mieszkańcy budynku, 80 – letnia kobieta i jej 47 – letni syn. Zostali oni przewiezieni do szpitala na obserwację, gdzie okazało się, że obydwoje mają poparzone stopy. Akcja ratownicza trwała kilka godzin, ponieważ dojazd do posesji zablokowany był przez śnieg. Lekarz oraz strażacy ze sprzętem gaśniczym brnęli prawie kilometr przez zaspy pieszo. Do karetki ranni zostali dowiezieni saniami. Według ich relacji ogień wybuchł 6 lutego około godziny 22. Kobieta zaczęła histeryzować, więc syn przeniósł ją do pomieszczenia gospodarczego, gdzie spędzili noc. Dopiero nazajutrz powiadomili o pożarze sąsiada i wtedy rozpoczęła się akcja gaśnicza i ratunkowa.

W Hrubieszowie, na ul. Ludnej, na oznakowanym przejściu 60 – letni mężczyzna kierujący samochodem marki Toyota potrącił 16 – letnią dziewczynę, która wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd. Szesnastolatka z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala na obserwację. Kierujący pojazdem był trzeźwy.