Policyjny pościg za pijanym kierowcą zakończony w polu

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez prawa jazdy i na zakazie, odpowie 57-letni kierowca z gminy Końskowola. Ponadto mężczyzna poniesie konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Reklamy

 

W sobotnie popołudnie dyżurny puławskiej jednostki został powiadomiony, że kierowca, jadący samochodem marki Chrysler w stronę miejscowości Las Stocki może być nietrzeźwy.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy szybko namierzyli wskazany pojazd. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe jednocześnie nakazując zatrzymanie się pojazdu. Pomimo wyraźnie dawanych znaków, pojazd nie zatrzymał się, a kierujący zwiększył prędkość usiłując uciec.

Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, który ostatecznie zjechał w drogę polną, po czym zatrzymał się w polu. Mężczyzna próbował uciec policjantom, ale został przez nich zatrzymany i obezwładniony.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Gdy policjanci sprawdzili go w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, ma natomiast orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za swoje niebezpieczne zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i mimo zakazu. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

 

źródło, wideo: KMP Puławy