Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie – spotkanie z autorem książki

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Zamościu zaprasza na spotkanie z Dmytro Antoniukiem autorem książek „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie”.

Reklamy

 

Spotkanie odbędzie się 25.02.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 16:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu (wejście od podwórza).

Dmytro Antoniuk to dziennikarz, ekonomista, historyk, przewodnik i tłumacz. Pełni funkcję redaktora wydziału „Kultura” pisma „Kyiv Weekly”, a także redaktora naczelnego pisma „10 Days”. Na koncie ma również artykuły do czasopism o dwujęzycznych wydaniach polsko-ukraińskich, jak np. „Kontynenty”. Jest autorem przewodników turystyczno – historycznych o obwodzie Żytomierskim, Winnickim, Połtawskim i Bukowińskim. Obecnie kończy pracę nad książką „Rzymskokatolickie klasztory na Ukrainie”.

Autor jest ponadto przewodnikiem grup polskich, niemieckich i angielskich na terenie całej Ukrainy i w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia.  Współtworzył serię stu krótkich filmów o dawnych zabytkach Rzeczypospolitej Polskiej na terenach Ukrainy, które są już dostępne m.in. na kanale YouTube. W 2016 roku otrzymał stypendium Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego „Gaude Polonia”.

Nad publikacją „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” pracował w latach 2010 – 2013. W dwóch tomach zaprezentował ponad 400 różnych obiektów, które sam odwiedził, sfotografował i opisał. Sporządził także mapki z ich lokalizacją i podziałem na poszczególne obwody na Ukrainie.

Na spotkaniu dostępne będą darmowe egzemplarze książek (w ograniczonej ilości). Wstęp wolny.