Polsko – Niemieckie szkolenie z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej

Nadbużański Oddział Straży Granicznej jest organizatorem Polsko – Niemieckiego szkolenia z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Reklamy

Szkolenie będzie miało charakter międzynarodowy, bowiem uczestniczyć w nim będzie delegacja funkcjonariuszy Policji Landowej Brandenburgii  z Dyrekcji Policji „Wschód” z Frankfurtu nad Odrą oraz z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku. W planowanym przedsięwzięciu, wezmą również udział funkcjonariusze z Komendy Głównej SG, Komendy Głównej Policji, Służby Celnej RP oraz funkcjonariusze Nadodrzańskiego i Nadbużańskiego Oddziału SG.

Uczestnicy szkolenia ukierunkowanego na zwalczanie przestępczości samochodowej po części teoretycznej, wezmą również udział w działaniach praktycznych, realizowanych na terenie służbowej odpowiedzialności Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

W minionym roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 365 pojazdów pochodzących z przestępstw o wartości ponad 18,7 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu 2012 roku o 48 procent.


Info i fot. NOSG