Ponad 100 tabletek ekstazy w słowniku ortograficznym, marihuana przy liczniku wodomierza

Ponad 100 tabletek ekstazy i ponad kilkadziesiąt gram marihuany, z której można sporządzić około 600 dilerskich porcji znaleźli lubelscy policjanci u 24-letniego mieszkańca miasta.

Reklamy

 

Zabezpieczone narkotyki to efekt realizacji policjantów z KMP w Lublinie zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Do tych działań doszło wczorajszego dnia na jednym z osiedli w dzielnicy Wrotków. Policjanci dokładnie „przeczesali” mieszkanie będącego w ich zainteresowaniu 24-latka. W końcu znaleźli to, czego szukali. W jednym z pokoi w  książkach, m.in. w słowniku ortograficznym, ze specjalnie wyciętymi kartkami znajdowały się tabletki ekstazy. Po ich przeliczeniu okazało się, że jest ich 110 sztuk. 

Z kolei w pomieszczeniach WC za małymi drzwiczkami kryjącymi liczniki wodomierzy, schowana była marihuana. Taki sam narkotyk znaleziony został jeszcze w pojemniku w jednym z pokoi. Po zważeniu, licznik wagi wskazał ponad 60 gram, co w przeliczeniu daje ponad 600 dilerskich działek. Oprócz narkotyków, młody człowiek posiadał także elektroniczną wagę.

Właściciel zabezpieczonych narkotyków trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli od niego gotówkę na poczet przyszłej kary. Dzis 24-latek doprowadzony zostanie do prokuratury. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

 

 

źródło: KWP Lublin