Ponad pół tysiąca podróbek na giełdzie w Mokrem

Na giełdzie w Mokrem policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczyli łącznie 550 sztuk podrobionej odzieży.

Reklamy

 

W niedzielę, zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego przeprowadzili na terenie giełdy w Mokrem działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi na stoisku handlowym, na którym 31-letni obywatel Bułgarii oferował do sprzedaży „markowe” ubrania zabezpieczyli ponad 400 sztuk bluz sportowych, koszulek i legginsów, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 145 sztuk spodni dresowych z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi, które na innym stoisku handlowym oferowała do sprzedaży 54-letnia obywatelka Bułgarii.

Właściciele nielegalnego asortymentu zostali zatrzymani i wraz z zabezpieczonym towarem przewiezieni do komendy. Wkrótce usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać.

Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

 

źródło i fot. KMP Zamość